29 września 2023 r. przypadł Dzień Głośnego Czytania. W ten dzień zerówkowicze udali się do naszej biblioteki szkolnej, gdzie Pani Kasia przeczytała im fragment książki „ Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej, opowiedziała czym różni się biblioteka od księgarni i  jak należy obchodzić się z książkami.

Tego dnia również nie obeszło się bez gości rodzice, którzy również znaleźli chwile czasu aby poczytać naszym uczniom. Wśród rodziców była Pani Magdalena Kropidłowska, która jest lektorką mikrofonowa. Swoim niezwykłym głosem zabrała dzieci z grupy 02w świat książki  „ Nasza Mama Czarodziejka” Joanny Papuzińskiej. Natomiast w klasie 2c przeczytała fragment książki pt. ” Nudzimisie” Rafała Klimczak.

Na koniec tego dnia starsze dzieci z klasy II d pod opieką Pani Beaty Mazur przeczytały fragment książki pt. „ Piotruś Pan” J. M. Barrie, uświadomiły swoich młodszych kolegów, że warto czytać książki, ponieważ rozwijają wyobraźnie i wzbogacają słownictwo.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, Pani z Kasi oraz Pani Beacie wychowawcy klasy IId za poświęcony czas i niezwykłą lekcję czytania.