3 października 2023 r. klasy 2b i 2d wyjechały na wycieczkę do Kościerzyny. W kinie Remus uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl, który dostarczył dzieciom wielu wrażeń opowiadał o Piotrusiu, który pragnął na zawsze pozostać dzieckiem i nigdy nie dorosnąć.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu było Muzeum Kolejnictwa. W dawnym Skansenie Parowozowni Kościerzyna dzieci, w towarzystwie pani przewodnik, zobaczyły stare parowozy, lokomotywy, wagony, pociąg ratunkowy, skład pociągu wąskotorowego, makietę dawnej kolei. Odbyły również krótką „podróż w nieznane” drezyną ręczną i kolejką lilipucią. Do szkoły wszyscy wrócili bardzo zmęczeni i pełni pozytywnych doświadczeń.