Dnia 2 października 2023 roku odbyła się wycieczka integracyjno – edukacyjna do Szymbarku. Wczesnym rankiem klasa 1d wyruszyła w celu zwiedzania Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Na terenie centrum ujrzeliśmy: Dom Sybiraka, replikę łagru oraz replikę Dworu Salino. Uczniowie mieli okazję zwiedzić replikę Bunkra „Ptasia Wola” Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” z efektami świetlno-akustycznymi. Następnie udostępniono nam Drewniany Zabytkowy Kościółek, zwiedziliśmy pociąg historyczny- lokomotywę z wagonami wiozącymi zesłańców polskich. Mieliśmy okazję obejrzeć najdłuższą deskę świata, która została wpisana do Księgi rekordów Guinessa. Wielką frajdą było zwiedzanie domu do góry nogami. Pan przewodnik w bardzo w ciekawy sposób przekazał nam historię tego miejsca i regionu Kaszub.

Zapraszamy do fotorelacji.