Ilu z nas słyszało to powiedzenie? Oczywiście, jest ono prawdziwe, ale czy nie zwracamy najpierw uwagi na to co możemy dostrzec zmysłami, w tym przypadku wzrokiem? Okładka książki może zachęcić, bądź zniechęcić do lektury. Wiele z lektur w naszej bibliotece nie zachęca… Nie o treść jednak chodzi, a o okładkę. Stare wydania nie przystają do naszych czasów, lub po prostu są zniszczone wieloletnim użytkowaniem. Dlatego zainicjowaliśmy konkurs „Odczaruj okładkę”. Uczniowie wcielili się w role czarodziejów, którzy dzięki swojej pomysłowości i zdolnościom plastycznym zaproponowali nam nowe okładki przeczytanych przez nich lektur. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe. Pierwsze miejsca nie tylko w nagrodę dostały książki, ale również zdobyły nagrodę dla klasy (grę planszową).

W gronie najlepszych znaleźli się:

Klasy I-III

  1. Łucja Michalak z klasy IIA
  2. Agata Goldmann z kl. ID
  3. Lena Lis z kl. IA

 

Klasy IV-VI

  1. Weronika Czaja i Paulina Czaja z kl. VA
  2. Antonina Szreder z kl. IVA
  3. Yuliia Pyrih z kl. VIB

 

Klasy VII-VIII

  1. Klaudia Roszkowska i Julianna Klinkosz z VIIID
  2. Julia Kotłowska z VIIIA
  3. Maja Bulczak z VIIC

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.