Wybraliśmy się na spływ kajakowy w ramach projektu pt. „Kajakarstwo to lekarstwo” współorganizowany z UG Sierakowice i UKS Florek. Pogoda była idealna do pływania. Wszystkie przygotowania na miejscu wykonywaliśmy wspólnie. Na początek p. Magda przeszkoliła nas z kajakarstwa i bezpieczeństwa na wodzie. Po założeniu kapoków zwodowaliśmy kajaki i w drogę. Niektórzy z nas po raz pierwszy płynęli, ale po paru obrotach na wodzie musieli zacząć myśleć w jaki sposób poruszać wiosłami, aby np. zawracać. Mimo to nie raz wpłynęliśmy w zarośla 😊. Ale w końcu wszyscy zaczęli płynąć prawidłowo. Na lądzie znowu wspólne działania: oczyszczanie kajaków, przebieranie się, przygotowanie do ogniska, posiłek. Kiedy się najedliśmy poszliśmy grać w siatkówkę, piłkę nożną, a na koniec w zabawę MAFIA. Wypad bardzo udany.

Uczniowie 7b