Miło jest nam zakomunikować, że jeden z uczniów naszej szkoły Tomasz Ortmann uzyskał wyróżnienie w 13 edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego!

WMC jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Jospeha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku we współpracy z polonistami.

Tomek razem z kolegą Oskarem Hodorowiczem przez cały rok szkolny przeczytali siedem lektur wyznaczonych przez organizatorów Maratonu.

Z testów sprawdzających znajomość poszczególnych lektur Tomek zdobył okrągłą sumę 100 punktów, co zagwarantowało mu miejsce na liście wyróżnionych.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku do kolejnej edycji Wielkiego Maratonu.

Opiekunką konkursu była pani Monika Klawikowska, nasza bibliotekarka – także składamy podziękowanie.