Adwent to piękny czas o czym przekonali się uczniowie klasy 1b. Cały grudzień uczestniczyli w czytaniu adwentowym, które jest naszą coroczną tradycją. Każdego roku wybieramy inną książkę o tematyce świątecznej, którą codziennie przez cały adwent,  by umilić nam ten przedświąteczny okres oczekiwania na narodziny Jezusa, czytają osoby zaangażowane w życie naszej klasy i szkoły.

W tym roku poznaliśmy przygody Findusa i Pettsona, głównych bohaterów książki Svena Nordqvista „Niezwykły święty Mikołaj”.  Książkę tę czytali nam rodzice naszych uczniów, dyrekcja oraz pracownicy naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w to przedsięwzięcie, które sprawiło dużo radości pierwszakom z klasy 1b.