Dnia 2 grudnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku przypada w niedzielę 3 grudnia. W tym dniu przybliżyliśmy społeczności szkolnej problemy osób z niepełnosprawnościami oraz mówiliśmy, jak ważna jest pomoc we włączaniu ich w pełne życie społeczne oraz integracja z osobami pełnosprawnymi. Warto w tym miejscu zacytować aktorkę Annę Dymną, a jednocześnie prezeskę Fundacji „Mimo Wszystko”:”Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować”.
Gościliśmy naszych przyjaciół: podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Sierakowicach wraz z opiekunami, uczestników VI Gminnego Konkursu Plastycznego „Mój Niepełnosprawny Przyjaciel” ze szkół gminy Sierakowice oraz nauczycieli, pod kierunkiem których wykonywali swoje prace. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie muzyczno – teatralne „Kopciuszek” w wykonaniu uczennic i uczniów naszej szkoły z klasy 4 a, 5 a i 6 b.
Było to przepiękne przedstawienie, które zostało nagrodzone gromkimi brawami. Przygotowała je p. Wioletta Szulc oraz p. Sylwia Koszałka, która zadbała o scenografię.
Następnie odbyło się rozstrzygnięcie VI Gminnego Konkursu Plastycznego „Mój Niepełnosprawny Przyjaciel”. Wręczenia dyplomów i nagród dokonała p. dyrektor Agata Tarasiuk. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach.
KLASY I-III
I MIEJSCE  Hubert Jarząbek szkoła: SP Kamienica Królewska
II MIEJSCE Agata Labuda szkoła: SP Puzdrowo
III MIEJSCE Gracjan Nastały szkoła: SP Lisie Jamy
WYRÓŻNIENIA:
 • 1. Artur Jereczek szkoła: SP Lisie Jamy
 • 2. Dominik Gronda szkoła: SP Lisie Jamy
 • 3. Damian Jereczek szkoła: SP Lisie Jamy
 • 4. Michał Lis szkoła: SP Lisie Jamy
 • 5. Aleksander Tandek szkoła: SP Tuchlino
 • 6. Oliwia Breza szkoła: SP Tuchlino
 • 7. Nikodem Formela szkoła: Kamienica Królewska
 • 8. Nella Szutenberg szkoła: SP Jelonko
 • 9. Marta Brzeska szkoła: SP 1 Sierakowice
 • 10. Oskar Brylowski szkoła: SP 1 Sierakowice
KLASY IV-V
I MIEJSCE  Zofia Gosz szkoła: SP 1 Sierakowice
II MIEJSCE Filip Goyke szkoła: SP 2 Sierakowice
III MIEJSCE Olga Wolska szkoła: SP 2 Sierakowice
WYRÓŻNIENIA:
 • 1. Marcelina Koguciuk szkoła: SP Kamienica Królewska
 • 2. Małgorzata Damaszk szkoła: SP Lisie Jamy
 • 3. Aleksander Wenta szkoła: SP Kamienica Królewska

2 / 2
KLASY VI-VII
I MIEJSCE  Oskar Jereczek szkoła: SP Lisie Jamy
II MIEJSCE Gracjan Tandek szkoła: SP 1 Sierakowice
III MIEJSCE Antonina Formela szkoła: SP 2 Sierakowice
WYRÓŻNIENIE:
 • 1. Jakub Górski szkoła: SP Kamienica Królewska
 • 2. Antonina Samotyj-Leńczewska szkoła: SP 2 Sierakowice
 • 3. Amelia Miotk szkoła: SP 2 Sierakowice
Po uroczystości podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Sierakowicach wraz z wolontariuszami naszej szkoły podjęli się wykonania  plastycznych wyzwań. Była to stuprocentowa integracja.
Organizatorzy: Natalia Frymus, Wioletta Szulc, Joanna Ryłko