Uczniowie z klasy 2b i 3a wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. 

Tym razem odwiedzili Bibliotekę Publiczną. Na miejscu zapoznali się z zasobami bibliotecznymi i zasadami wypożyczania książek. Poznali sylwetkę i twórczość Janiny Porazińskiej, która jest patronką tego dnia. Ta wybitna pisarka jest autorką wielu książek dla dzieci, a 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki. Pani dyrektor – Magdalena Kobiela uczniom klasy 2b przeczytała lekturę „Szewczyk Dratewka”, a klasę 3a zapoznała z fragmentem lektury „Pamiętnik Czarnego Noska”. Niektóre z dzieci otrzymały Order Uśmiechu, podobnie jak autorka książek, których słuchaliśmy. Zajęcia były niezwykle ciekawe. Po powrocie do klas dzieci kontynuowały pracę z poznanymi lekturami. 

Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas – uczniowie klas 2b i 3a wraz z wychowawcami.