Klasa 3 a od listopada 2022r realizuje innowację „Podróż po Fonolandii” zajęcia bardzo często odbywają się w Laboratoriach Przyszłości , aby wprowadzić dzieci w tematykę urządzeń multimedialnych w sposób praktyczny. Uczniowie do tej pory w ramach prowadzonych zajęć dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń multimedialnych, jakie korzyści, ale również jakie zagrożenia niesie wirtualna rzeczywistość. Podczas zajęć mogli skorzystać z wyposażenia sali tj. okularów VR oraz tablicy multimedialnej. Razem z bohaterami Fonolandii – Idą i Antkiem wyruszyli w ciekawą podróż, która ma uchronić ich przed fonoholizmem, a jednocześnie pokazać jak prawidłowo i ciekawie korzystać z nowoczesnych technologii i mediów cyfrowych. II semestr roku szkolnego 2022/2023 otwiera przed nami kolejne możliwości tj. korzystanie z kolejnych sal wyposażonych w ramach Laboratoriów Przyszłości. Już nie możemy się doczekać!