Dnia 17 kwietnia w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W młodszej kategorii wiekowej( klasy IV-V) wzięło w nim udział 5 drużyn ze szkół podstawowych: SP w Tuchlinie, SP w Puzdrowie, SP w Załakowie, Mała Szkoła Szopie i SP1 w Sierakowicach, a w starszej( klasy VI-VII) dziesięć : SP 1 w Sierakowicach, SP 2 w Sierakowicach, SP w Tuchlinie, SP w Łyśniewie, SP w Mojuszu, SP w Lisich Jamach, SP w Załakowie, SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Jelonku oraz Mała Szkoła w Szopie. Uczestnicy turnieju brali udział w kilku konkurencjach: teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jeździe po torze przeszkód oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wyniki przedstawiają się następująco:
w I grupie wiekowej I miejsce zajęła Mała Szkoła w Szopie,
II- SP 1 w Sierakowicach,
a III SP w Puzdrowie,
w II grupie wiekowej I miejsce zajęła Mała Szkoła w Szopie,
II- SP 2 w Sierakowicach,
a III- SP 1 w Sierakowicach.
Najlepszą uczestniczką turnieju okazała się Daria Neubauer z Małej Szkoły w Szopie.
Sponsorem nagród był Wójt Gminy Sierakowice. Dodatkowo zostały wylosowane nagrody ufundowane przez sklep Rolnik SC. Subkowski w Sierakowicach.
Wszystkim drużynom gratulujemy działu w turnieju!