Czy wolny czas musi kojarzyć się z nudą, bądź spędzony na grach komputerowych? Uczniowie Jedynki przez dwa dni ferii programowali z Lego i Arduino. Czas spędzony za zajęciach upłynął na budowaniu konkretnych jak i własnych projektówNa wszystkich etapach musieli ze sobą współpracować, choć nie zawsze się ze sobą zgadzali, ale osiągnięcie celu było najważniejsze.   Efektem końcowym było przetestowanie swoich pojazdów, czy ujrzenie świecące diody na odpowiednim pinie.  Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem w wykonywaniu zadań. Zapraszamy do fotorelacji:) 

Prowadzące: Anita Drywa, Joanna Drywa

__________________________________________________________________________________________________________________________

W drugim tygodniu ferii również odbyły sie zajęcia z programowania. Tym razem z Photonami. Jednak na początku zapoznali się z trójwymiarową drukarką. Za pomocą witryny Tinkercad spróbowali swoich sił w projektowaniu modelu, który mogli wydrukować w drukarce 3D.

Potem poznali Photony. Po części teoretycznej otrzymali tablety sterujące i zaczęły się zajęcia kreatywności. Na specjalnej planszy zagrali w MEMORY, gdzie musieli poruszać robotem w odpowiednie miejsca i odkrywać karty. W ostatniej części zajęć poznali co to jest sztuczna inteligencja. Nauczyli Photona m.in. odróżniać sygnalizację świetlną czy teksty. Efekty swojej nauki sprawdzili na planszy ruchu drogowego, na której poruszał sie zgodnie z danymi i informacjami, które otrzymał od nich.

Podziękowania od uczestników świadczyły, że zajęcia im się podobały. Zatem wtorkowe przedpołudnie było dobrze wykorzystane. 🙂

Prowadząca: Ewa Bednarek