Dzieci z klasy 1b i 2a zapoznały się z lekturami “Czerwony Kapturek”

i “Kubuś Puchatek”.

Uczniowie drugiej klasy wcielili się w role głównych bohaterów – Prosiaczka, Tygrysa, Królika, Kłapouchego, Kangurzycę z Maleństwem i Sowę. Opowieść o Kubusiu pokazuje, jak ważna jest w życiu przyjaźń i miłość. Lektura uczy troski o drugą osobę i tego, że warto myśleć o innych.

A oto najpiękniejsze cytaty z „Kubusia Puchatka”:

„Żyję, bo jestem kochany”.

„Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.”

Natomiast pierwszaki przebrały się za postacie z Czerwonego Kapturka, poznały cechy baśni i odgrywały fragmenty wybranych zdarzeń z baśni. Przekonały się, że warto słuchać swoich rodziców. Uczyły się odmawiania oraz asertywnego zachowania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Maria Drężek, Janina Subkowska