Tą lekcję z pewnością zapamiętamy!!! 

Uczniowie klasy II c brali udział w całodniowych zajęciach pod hasłem: NIE DAM SIĘ SPRZEDAĆ! Dzieci we wstępnej pogadance umiały opowiedzieć o tym, co może być dla nich niebezpieczne, jednak okazało się, że nikt wcześniej nie rozmawiał z nimi na temat handlu dziećmi i żebractwa.  

Podczas zajęć uczniowie w grupach tworzyli portrety dziewczynki i chłopca ( cechy charakteru, ich marzenia, relacje z rówieśnikami), przeprowadzali prezentację, poznali historię porwanej dziewczynki oraz chłopca zmuszanego do żebractwa, tworzyli LISTĘ BEZPIECZEŃSTWA, obejrzeli krótki filmik, odgrywali scenki oraz wysłuchali pogadanki przeprowadzonej przez panią psycholog.  

Dzięki tym zajęciom uczniowie poznali nowe zagrożenia, które mogą na nich czyhać, nauczyli się sposobów zapobiegania, a także radzenia sobie w ryzykownych i trudnych sytuacjach. 

/Nad. Joanna Zalewska/