Kolęda płynie z wysokości…

Muzyczne Święta w Szkole Podstawowej nr 1

 

Kiedy zbliża się świąteczny czas intuicyjnie poszukujemy  czegoś co przyniesie nas ze z szarej rzeczywistości w świat magiczny, bajkowy, znany z dzieciństwa. Uczniowie uzdolnieni muzycznie posiadają tę niezwykłą moc. 20 grudnia odbył się koncert, podczas którego cała społeczność szkolna mogła usłyszeć pieśni i piosenki związane ze świętami.

            Ideą koncertu było połączenie utworów polskich oraz angielskich. Wydarzenie  zostało zatytułowane: Raduj się świecie/Joy to the world. Nie da się ukryć, że często łączymy słuchanie tych utworów podczas świątecznych przygotowań, dlatego w repertuarze koncertu znalazły się zarówno utwory w języku angielskim, jak i polskim.  Nie zabrakło  Last Christmas – piosenki zaśpiewanej przez Amelię Bulczak, a także We wish you a Merry Christmas wykonane przez nią na klarnecie. Usłyszeliśmy polsko- angielski duet w kolędzie Cicha noc/Silent night w interpretacji wymienionej uczennicy i Moniki Bulczak. Koncert uświetnili swoim występem mistrzowie trąbki: Kacper Olszewski (Bóg się rodzi) oraz Gracjan Bulczak (Jam jest dudka, Gore gwiazda). Wystąpiło także muzyczne trio: Kornelia, Aleksandra i Alicja Domaszk, które wykonały kolędy: W żłobie leży, Skrzypi wóz, akompaniowały również artystom podczas pastorałki Kolęda płynie z wysokości. Swoim wokalnym talentem podzieliły się z publicznością: Aleksandra Grzenkowicz (Mario czy ty wiesz), Maja Klawikowska (Kto wie), Maria Zalewska (Dzień jeden w roku) oraz Matylda Kuchta(Kolęda płynie z wysokości). Wystąpił także Maksymilian Lejk z przejmującym wykonaniem kolędy Anioł pasterzom mówił na akordeonie. Niemal wszystkim utworom towarzyszył  chór złożony z uczennic klasy czwartej oraz wykonawców. Do świętowania dołączyli również nauczyciele, którzy wspomogli uczniów swoim śpiewem w ostatnim utworze.

Dzięki pomocy pani Ewy Bednarek uczniowie i nauczyciele mogli śpiewać wspólnie z artystami. Na scenie znajdował się ekran, na którym wyświetlano tekst. Jakub Dejk oraz Kacper Prokopczyk doskonale poradzili sobie z obsługą sprzętu technicznego. Koncert przygotowały Michalina Król i Katarzyna Bulczak.

Dzięki dźwiękom świątecznej muzyki szkoła nabrała niesamowicie odświętnego charakteru. Zawdzięczamy to uzdolnionym dzieciom i młodzieży, którzy chcą pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Dziękujemy wszystkim! Nie pozostaje nic innego jak tylko powiedzieć: Raduj się świecie – przyszedł Pan! Wesołych Świąt!

Michalina Król

Swoim talentem podzieliły się Maja Klawikowska („ Kto wie”)