Piątkowy wieczór 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 nie należał do zwyczajnych. Stołówka szkolna wypełniła się gośćmi, wśród których był pan dyrektor Ireneusz Płotka, pani Joanna Ryłko oraz inni nauczyciele. Przy stolikach oświetlonych blaskiem świec zasiedli rodzice uczniów występujących w niezwykłym, jesiennym koncercie zatytułowanym Przymruż oczy. Czujesz? Uroczystość przygotowała pani Michalina Król.

Repertuar dobrany został w taki sposób, aby skłonić odbiorcę do refleksji nad upływającym czasem, uczuciami oraz potrzebą marzeń stanowiącej antidotum na smutek jesiennego wieczoru. Młodsze uczennice recytowały wiersze o tematyce jesiennej, natomiast starsze interpretowały utwory m.in. Czesława Miłosza czy też ks. Jana Twardowskiego. W koncercie wystąpiły dzieci uzdolnione muzycznie, co pozwoliło delektować się dźwiękami pięknej muzyki. Usłyszeć można było utwory z filmowych adaptacji dzieł Walta Disney’a: Człowieka syn (z filmu Tarzan), Pół kroku stąd(Vaianna), Modlitwa(Dzwonnik z Notre Dame). Zabrzmiały także skrzypce, na których Kornelia Domaszk zagrała Kolorowy wiatr.

Uczennice wystąpiły solo, ale także w duecie i tercecie. Ostatni utwór, czyli Kiedy wierzysz z filmu Książę Egiptu, Maja Klawikowska wykonała z panią Michaliną Król i chórkiem złożonym ze wszystkich uczestników koncertu.

 Wzruszeni rodzice gratulowali młodym artystom. Pan dyrektor podsumował wydarzenie jako najlepszy początek weekendu, który mógł sobie wyobrazić. Oprócz wzruszeń, refleksji pojawiła się także ogromna chęć na kolejne tego typu wydarzenie. To był naprawdę wieczór pełen marzeń.