31 października 2018 r., czyli w Wigilię Wszystkich Świętych w Sierakowicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie: Bal Wszystkich Świętych, który zorganizowały wspólnie parafie św. Marcina z Tours i św. Jana Chrzciciela wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Sierakowicach.

Radosne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w parafii św. Jana. Następnie rozśpiewany i barwny korowód świętych wyruszył do parafii św. Marcina, gdzie odbyło się ostatnie nabożeństwo różańcowe. 

Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na zabawę w naszej szkole, w którą włączyły się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli, a poprowadził ją fantastyczny wodzirej. Przygotowano słodki  poczęstunek dla uczestników balu.

W programie przewidziano m. in. konkurs na najlepszy strój świętego. Wybór okazał się niezwykle trudny, ponieważ na balu pojawiło się wile osób przepięknie przebranych, a wśród postaci świętych znaleźli się m. in.: Matka Teresa z Kalkuty, Józef, Barbara, Wojciech, Zuzanna, Marcin, Joanna, Ignacy, Andrzej, Błażej, Maksymilian M. Kolbe, Franciszek, ks. Jerzy Popiełuszko, Dzieci Fatimskie, s. Faustyna, Królowa Jadwiga, Agnieszka, siostry Łazarza: Marta i Maria, Kazimierz czy Zbigniew Strzałkowski oraz Jan  Paweł II i wielu, wielu innych.

 Stołówka naszej szkoły zamieniła się w ten piękny wieczór w „Niebo pełne świętych i aniołów”, ponieważ jak podały media na bal przybyło około 700 osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego przedsięwzięcia oraz tak liczny udział i wyjątkowy wspólnie przeżyty czas.

                                                           W imieniu organizatorów – katechetka Janina Mielewczyk

Zdjęcia: TUTAJ

 Skrót filmowy: TUTAJ