Wielką niespodziankę mieli wszyscy uczniowie naszej szkoły wchodząc 3 września do szkoły. Największą bolączką wszystkich uczniów, zwłaszcza w upalne dni, był brak pitnej wody udostępnionej wszystkim uczniom. Ten problem został zauważony również przez nauczycieli i przede wszystkim przez pana dyrektora Ireneusza Płotkę. Aby zlikwidować tę niedogodność podjęto liczne działania. Przy współpracy z Radą Szkoły zebrano fundusze niezbędne do realizacji tego zamierzenia. W wakacje ruszyły prace mające na celu uruchomienie źródełka. W taki oto sposób, teraz wszyscy uczniowie mogą w każdej chwili skorzystać z czystej, zdatnej do picia wody.  Przeprowadziliśmy również wywiad z dyrektorem na temat, skąd zrodził się właśnie taki pomysł.

 Wywiad z Dyrektorem

1. Skąd wziął Pan pomysł na źródełko wody?

Myślałem o zainstalowaniu źródełka od dłuższego czasu, ponieważ  chciałem, aby dzieci w każdej chwili   miały dostęp do czystej  wody. Do tej pory bardzo często nalewały sobie wodę z kranu w łazienkach.  Na realizację przedsięwzięcia potrzebne były jednak środki finansowe, które  pozyskaliśmy przy współpracy z Radą Szkoły.

2. Jak udało się Panu zrealizować to w tak krótkim czasie ?

Udało się to dzięki działaniom podejmowanym na terenie szkoły we współpracy z Radą Szkoły, która postanowiła zorganizować ubiegłoroczny Festyn Rodzinny właśnie po to, by zebrać fundusze na zakup i zainstalowanie źródełka. Okazało się, że udało się zebrać wystarczającą ilość środków pieniężnych.

3. Czy cieszy się Pan , że dzieci chętnie  korzystają z źródełka ?

Bardzo się cieszę, przecież  woda to zdrowie.

4. Czy jest Pan zadowolony z realizacji pomysłu?

Tak, jestem zadowolony z zainstalowania źródełka, bo udało nam się to szybko zrobić. Ponadto nie musieliśmy wydawać dodatkowych pieniędzy na zamontowanie go, ponieważ pomogli nam panowie z warsztatu szkolnego.

5. Czy ma Pan jakieś inne pomysły, które chciałby Pan zrealizować w najbliższym czasie?

Pomysłów i potrzeb jest naprawdę dużo, ale niestety nie mamy wystarczającej kwoty pieniężnej na ich realizację. Bardzo chciałbym m.in. zakupić dodatkowe szafki dla uczniów, wymienić stare meble dla klas na nowe (nowe ławki, krzesła, szafy), położyć nowe podłogi w salach i na holach, wyremontować szatnię.

 Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Oliwia i Karina, VIb

Jako uczniowie szkoły, serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego przedsięwzięcia.