7 grudnia 2023r. uczniowie z klas 3c i 3d pojechali na wycieczkę do Przystanku Świętego Mikołaja w Drzewinie. Na miejscu czekała na nas przemiła Elfinka, która zaprowadziła dzieci do żywej szopki. Tu mieliśmy możliwość spotkania z alpakami, kozą i innym zwierzątkami. Później poznawaliśmy tradycje i obyczaje w fińskim namiocie. Wokół ogniska i z kubkiem magicznego soku w dłoniach słuchaliśmy opowieści o życiu opiekunów reniferów. Był czas na słuchanie i wesołe pląsy. Kolejnym etapem naszej podróży było kino, w którym oglądaliśmy film o tradycjach świątecznych. Oglądaliśmy też wspaniałe bożonarodzeniowe makiety oraz uczestniczyliśmy w rękodziele. Każde dziecko wykonało bombkę oraz świecę z pszczelego wosku. Wszyscy, którzy marzyli o osobistym spotkaniu ze Świętym Mikołajem mieli taką możliwość! Mikołaj przyjął nas w swoim pokoju, w którym panuje niezwykle przytulna atmosfera. Przystanek Świętego Mikołaja to magiczne miejsc, po którym przewodnikami są najprawdziwsze świąteczne Elfy. Za opiekę dziękujemy mamom, które z nami pojechały.