1. W środę 15 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie zatytułowane „Skrzat Titelitury” w wykonaniu aktorów Teatru Krak-Art z Krakowa. To opowieść o córce młynarza, która przez swojego ojca – niepoprawnego chwalipiętę, została poddana ciężkiej próbie. Król kazał jej uprząść ze słomy złoto, w zamian za co miała zostać królową. Z pomocą dziewczynie przyszedł Skrzat Titelitury, jednak za przysługę młynarzówna musiała drogo zapłacić. Z ogromną ciekawością przysłuchiwaliśmy się jej historii. Spektakl nauczył dzieci, że zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy, może mieć złe konsekwencje. Barwne przedstawienie z pięknymi strojami, scenografią i muzyką zachwyciło uczniów klas 1a,1b i 1d. Dodatkową atrakcją było to, że aktorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy, co sprawiło wielką radość i z pewnością zachwyciło niejednego młodego widza.

2. Uczniowie klasy 2a, b, c i klasy 3a również tam byli . Dzieciom bardzo podobała się sztuka, w której brały aktywny udział oraz profesjonalna gra aktorska. Dowiedziały się, że zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy może mieć złe konsekwencje. 

3. Nawet 6-latki wzięły udział w przedstawieniu.  Bardzo dziękujemy za przypomnienie już trochę zapomnianej bajki, która swoim przekazem uświadamia nam jakie mogą być konsekwencje kłamstw.