7 listopada w sierakowickiej „Jedynce” odbył się finał IV Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów z klas 0-3 z naszej gminy. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 0-1 i klasy 2-3. W sumie otrzymaliśmy 156 pięknych prac. Dziękujemy wszystkim, uczestnikom, wychowawcom i rodzicom uczniów, za tak liczny udział. Młodzi artyści wykazali się kreatywnością i starannością, wybór zwycięskich prac nie był łatwy. Wyłoniliśmy zwycięzców z każdej kategorii i wiele prac wyróżniliśmy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Dofinansowanie na zakup nagród otrzymaliśmy od Wójta Gminy Sierakowice pana Tadeusza Kobieli, bardzo dziękujemy za wspieranie rozwoju talentu młodych artystów. Naszą uroczystość swoim śpiewem uświetniły uczennice Matylda Myszk i Julia Elend z klasy VIIb pod kierunkiem wychowawczyni Pani Michaliny Król. Swoją aktywność wokalno-sceniczną zaprezentowali również nasi zerówkowicze z grupy 2 i grupy 4 w piosence „Lubimy bajki” pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Magdaleny Jędrzejewskiej i Pani Eweliny Bojanowskiej.
Laureaci konkursu:
Klasy 0-1
I msc Daniela Wenta SP1 Sierakowice
II msc Emilia Gangalowska SP Puzdrowo
III msc Nadia Płotka SP2 Sierakowice
Wyróżnienia: Artur Jereczek SP Lisie Jamy, Zuzanna Mionskowska SP Gowidlino, Pola Deik SP1 Sierakowice, Weronika Stencel SP Gowidlino „Mega Mocni”, Roksana Płotka SP Tuchlino, Maciej Krakowski SP1 Sierakowice, Nadia Czaja SP Kamienica Królewska, Maksymilian Zaworski SP Tuchlino, Magdalena Cyman SP Kamienica Królewska, Natasza Tempska SP1 Sierakowice
Klasy 2-3
I msc Oskar Klejna SP Puzdrowo
II msc Damian Jereczek SP Lisie Jamy
III msc Aleksander Sobisz SP Lisie Jamy
Wyróżnienia: Bartosz Gangalowski SP Puzdrowo, Aleksander Tempski SP1 Sierakowice, Łukasz Cyman SP Kamienica Królewska, Nikodem Formela Kamienica Królewska, Rozalia Miotk SP Mojusz, Dawid Gangalowski SP Gowidlino, Lena Klejn SP Puzdrowo, Aron Gil majster SP Łyśniewo
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnej, już piątej edycji konkursu, za rok.