Uczniowie klasy 1d rozpoczęli ciekawą przygodę z matematyką! Od dzisiaj do końca roku szkolnego, razem z Natalką i Antkiem (bohaterami naszych podręczników „Ale to ciekawe”) będziemy odkrywać matematykę w zupełnie inny sposób.
Projekt składa się z 6 modułów:
-Matematyka w szkole
-Matematyka w książce i bibliotece
-Matematyka w na kartce świątecznej
-Matematyka w budowaniu klocków
-Matematyka w prognozie pogody
-Matematyka w tańcu
Dziś zrealizowaliśmy pierwszy moduł -„Matematyka w szkole”.
Na początku oglądnęliśmy film wprowadzający nas w projekt, następnie wspólnie zastanawialiśmy się „Czym dla nas jest szkoła? Kto w niej pracuje? Wyruszyliśmy w podróż po szkole w poszukiwaniu odpowiedzi na następujące pytania: Ile drzwi jest w szkole? Ile osób w niej pracuje? Ile dzieci się w niej uczy? Nie mogło zabraknąć pytania o to ile lat ma nasza szkoła? Nie było łatwo! Chyba najtrudniej z tymi „drzwiami”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania od Natalki i Antka.