Dzisiaj 25 września – Światowy Dzień Farmaceuty. Z tego tytułu pierwszoklasiści z 1b wybrali się na wycieczkę do apteki, gdzie Pan farmaceuta opowiedział dzieciom jak wygląda ich praca.

Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego ludzie przychodzą do apteki, co to jest recepta i jak wygląda, kto ją wypisuje, co można jeszcze kupić w aptece oprócz leków. Dzieci pokazały także lekarstwa, które znają. Na koniec spotkania każde dziecko dostało w prezencie plan lekcji z piramidą żywienia. Pierwszoklasiści podziękowały za przekazaną im wiedzę oraz drobne upominki. Zadowolone i w dobrych nastrojach wróciły do szkoły. Serdecznie dziękujemy Panu farmaceucie za poświęconą nam uwagę, czas i ciekawe przedstawienie tematu.