Wczesnym rankiem 23 września 2023 roku uczniowie realizujący naukę języka kaszubskiego wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po Kaszubach. Głównym celem wycieczki było poznanie piękna ziemi kaszubskiej, ciekawych miejsc i zabytków. Uczniowie udali się do Łeby. Pierwszym miejscem, które postanowili zobaczyć było Muzeum Bursztynu i Kraina Smoków w Łebie. Czekały tam na nich cztery sale: Las bursztynowy, Epoka lodowcowa, Sala inkluzji oraz Bursztynowa komnata. Z Muzeum bursztynu zwiedzający mogli przenieść się w świat fantazji i wejść do Krainy Smoków. Dzieciom bardzo podobały się te prehistoryczne zwierzęta, więc chętnie robiły sobie z nimi zdjęcia. W następnej kolejności wycieczka podążyła w kierunku morza, gdzie mogła nacieszyć się wspaniałym widokiem oraz zabawą w ciepłym nadmorskim piasku. Pogoda tego dnia nam dopisała, więc dzieci mogły nacieszyć się morskim powietrzem. Na zakończenie nie mogliśmy ominąć McDonalda. Zmęczeni i głodni chętnie skorzystaliśmy z przystanku. Ponieważ zbliżał się wieczór trzeba było wyruszyć w drogę powrotną. Uczestnicy wycieczki choć bardzo zmęczeni, zadowoleni wrócili do domów.

Opiekę nad uczniami sprawowały:

Teresa Jelińska

Beata Mazur

Anita Rutkowska

Katarzyna Kuczkowska