W miniony weekend odbył sie II piknik żeglarski w ramach projektu Pomorskie żagle wiedzy. Grupa naszych absolwentek miała przyjemność otrzymać nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego z rąk dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli za 1 i 3 miejsce w konkursie projektów uczniowskich.

Odbyły się też regaty w trzech grupach, początkującej, zaawansowanej i reprezentacji Gmin. Nie wygraliśmy ale też nie byliśmy ostatni. Pływaliśmy na jachtach typu Mariner 19, na których nasza młodzież szkoli się na Jeziorze Gowidlińskim.  Warunki były świetne, choć w porywach wiało do 5B, więc były emocje.

Trzecia aktywnością, którą proponowali organizatorzy, był udział w pikniku edukacyjnym, gdzie uczestnicy zdobywali punkty na stanowiskach. Nasza młodzież prowadziła stanowisko udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ze swojego zadania świetnie się wywiązała. Dwa stanowiska edukacyjne prowadziły nasze nauczycieli – panie Karina Wenta i Małgorzata Labuda.

Był to dłuuugi dzień, ale pełny wspaniałych emocji, żeglarskiej rywalizacji i edukacyjnych przygód.

Dziękujemy serdecznie Wójtowi Gminy Sierakowice panu Tadeuszowi Kobieli za wsparcie finansowe naszego wyjazdu!