11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2022 r. dzieci z zerówki obchodziły 104 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji  ubrane w stroje galowe oraz  w barwach biało-czerwonych uczestniczyły w uroczystym apelu, odśpiewały hymn, wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka”, zaśpiewały utwór: „To właśnie Polska…” a także mogły zaprezentować się podczas pokazu mody patriotycznej. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych 6 latków ?