18 października 2022r. klasa IV c wraz z klasą  IV d wybrały się na wycieczkę do Fabryki Porcelany w Lubianie, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. W fabryce porcelany uczniowie mogli zobaczyć krok po kroku jak powstają porcelanowe naczynia. Na koniec dzieci odwiedziły sklep fabryczny, gdzie można było kupić pamiątki. W Będominie przewodnik opowiadał o tym jak powstał Mazurek Dąbrowskiego, uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania związane z muzeum i hymnem. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, gdzie dzieci oglądały stare parowozy i dowiedziały się jak działały. Jednak wszystkim najbardziej podobała się przejażdżka drezyną. Czwartoklasiści wrócili do domu bardzo zmęczeni, ale zadowoleni:)
Autor artykułu: Nikola B., kl. IVd