W dniach 6-7 czerwca klasa IV a wybrała się na wycieczkę mającą na celu poszerzenie wiedzy na temat historii i architektury średniowiecznej Malborka i Gniewu. Świetnie orientowaliśmy się w tematyce średniowiecza. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy miasto oraz zgłębialiśmy tajniki zamku w Gniewie.  Z zaangażowaniem wzięliśmy udział w lekcjach szermierki i łucznictwa oraz nauczyliśmy się, jak wybijać monety.  Nocne zwiedzanie zamku dostarczyło nam wiele niezapomnianych wrażeń – ale było warto!  Zapewne długo będziemy wspominać te wyjątkowe chwile. Następnego dnia udaliśmy się do Malborka, gdzie zwiedziliśmy zamek i usłyszeliśmy niejedną ciekawą historię dotycząca dawnych mieszkańców tego zamku.

 Mimo zmęczenia wszyscy byliśmy usatysfakcjonowani, że udało nam się poszerzyć wiedzę, lepiej się poznać i stworzyć silniejsze więzy w grupie. Życzymy sobie i innym uczniom kolejnych tego typu wycieczek, na które warto czekać, by wreszcie na nie pojechać.

                                                                  Uczniowie klasy IV a