Dzisiaj w naszej „Jedynce” odbył się Gminny Konkurs Znajomości Twórczości i Baśni Hansa Christiana Andersena, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z twórczością Hansa Christiana Andersena oraz jego najbardziej popularnymi baśniami.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas II-III, IV-V gminy Sierakowice. Łącznie wzięło udział 9 szkół. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. O zwycięstwo zawalczyło 51 uczestników. Nagrody dla zwycięzców ufundował wójt gminy Tadeusz Kobiela. Jury w składzie: Michalina Król (polonista SP1), Natalia Frymus (n-l edukacji wczesnoszkolnej), Irena Gruba (polonista SP1), Jadwiga Grabowska (polonista SP2) oceniały uczniów pod kątem: poprawności merytorycznej (znajomość tematu, baśni), zwięzłości i jasności przekazu, umiejętności posługiwania się poprawnymi zdaniami.

Oto nagrodzone szkoły i ich reprezentanci:

 

● kategoria klas II-III

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach

– Julia Dułak

– Amelia Marcińska

– Małgorzata Damaszk

opiekunowie zespołu: Halina Winczewska, Sylwia Piotrowska

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

– Kinga Maszke

– Hanna Benkowska

– Klara Woźniak

opiekun zespołu: Aleksandra Pranczk

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim

– Zuzanna Garska

– Maciej Leik

– Antoni Wenta

opiekun zespołu: Danuta Bulczak, Paulina Denisewicz

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach

– Laura Jędrzejewska

– Julia Gierszewska

– Marika Bulczak

opiekunowie zespołu: Joanna Zalewska, Beata Mazur, Magdalena Deik

● kategoria klas IV-V

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach

– Julia Naczk-Lis

– Laura Reclaw

– Matylda Myszk

opiekun zespołu: Aleksandra Wiczling

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

– Małgorzata Baranowska

– Julia Deik

– Tomasz Kostuch

opiekunowie zespołu: Jadwiga Grabowska, Wiesława Kuchta

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach

– Kinga Pobłocka

– Oliwia Waśniewska

– Dominika Markowska

opiekun zespołu: Aldona Skorowska

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. ks. Bernarda Sychty w Puzdrowie

– Julia Sychta

– Weronika Klejna

– Iga Lehmann

opiekun zespołu: Weronika Radomska-Mayorov

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadania tak ogromnej wiedzy. Byliście znakomici. Moment rozdania dyplomu uświetniła swoim występem Matylda Myszk utworem „Którą wybrać z dróg”. Dyplomy i nagrody wręczyli organizatorzy wraz z panią wicedyrektor Jolantą Skierką.

Organizatorzy: Michalina Król, Natalia Frymus