Tak właśnie można powiedzieć o uczniach z klasy III c, którzy wrażliwi na dramat rozgrywający się w Ukrainie, sami i spontanicznie postanowili „coś” zrobić, by pomóc naszym sąsiadom. Najpierw była dyskusja, pomysły i w końcu podjęta decyzja: – Zrobimy coś, co potrafimy sami zrobić!
Tak, jak podjęta decyzja, tak również cała akcja była bardzo szybka i zorganizowana – płynąca z głębi ich serc. Sami przydzielali sobie zadania. Dla dzieci liczyła się każda minuta, mówiły: – Nie ma czasu, musimy jak najszybciej działać, by pomóc.
Uczniowie przez dwa dni podczas przerw międzylekcyjnych samodzielnie, według własnych pomysłów i swoimi rączkami wykonywali wszelkiego rodzaju prace plastyczno-techniczne (zakładki, serduszka, bransoletki, naszyjniki, łańcuchy, samoloty, orgiami, laurki, kartki na DZIEŃ KOBIET), by potem dochód z ich sprzedaży przekazać na pomoc Ukrainie.
Dzięki życzliwości jednej z mam naszej uczennicy, która udostępniła miejsce przed swoją kwiaciarnią, dzieci w sobotę 5 marca kontynuowały swoją akcję w centrum Sierakowic.
Wynik ICH działań okazał się niesamowity!!! Zebrały kwotę: 640,45zł.
Niezapomnianym dla dzieci, był moment, gdy podszedł do nich wzruszony mężczyzna (który okazał się obywatelem Ukrainy), dziękował, zrobił zdjęcie i przesłał rodakom do swojej OJCZYZNY.
Drodzy uczniowie kl. IIIc – przyjmijcie wyrazy szacunku od Dyrekcji i Grona pedagogicznego – dajecie wspaniały przykład obywatelskiej aktywności. Serdeczne podziękowania dla wychowawczyni pani Joanny Zalewskiej oraz Rodziców za zaangażowanie i pomoc młodym wolontariuszom!