Długo uczniowie klasy VI a będą wspominać swoją pierwszą noc, spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór,  niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru. Nad wszystkim czuwała wychowawczyni, p. Kasia Leszk, aktywnie wspierana przez p. Łucję Myszk. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce przy muzyce, gry i zabawy sprawdzające nie tylko sprawność fizyczną (jak np. turlanie się po korytarzu),  ale także różne „łamigłówki dla mądrej główki”. W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące mecze piłki ręcznej, dla grupki kinomanów urządzony został wieczór filmowy, a dla wszystkich głodomorów zaserwowana została smakowita pizza. Zanim wszyscy udali się na zasłużony (aczkolwiek baaardzo późny :)) odpoczynek na materacach, odbyła się regularna bitwa na poduszki. W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.