Dnia 15 września 2021r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci z klas 1a,1c, 1d  oraz  2c z radością uczestniczyły w tych obchodach. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, ale przede wszystkim poszukiwania własnych talentów i wzmacnianie wiary we własne możliwości. Nasi uczniowie ubrali się stosownie do dnia, oczywiście obowiązywały stroje w kropki.   Świętowanie rozpoczęliśmy od  wysłuchania fragmentu opowiadania amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynolds, który w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Po wysłuchaniu opowieści każdy starał się odkryć w czym jest naprawdę dobry. Na koniec nasi uczniowie wykonywali kreatywne prace z kropek. To był wspaniały dzień:)