Czas przygotowań i przeżywania zwyczajów świątecznych daje dzieciom wiele radości, wyjątkowych emocji i niezwykłych doznań. 
Święta tuż, tuż… . W tym tygodniu po całej naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw, bowiem dzieci z grup zerowych zabrały się za pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków.  
Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały foremkami pierniczki, które po upieczeniu fantastycznie dekorowały. Efektem pracy były pełne blaszki   magicznych, świątecznych pierniczków oraz zadowolone i szczęśliwe dzieci, co widać na załączonych zdjęciach.

/Nad. wychowawcy klas „0”/