Kolejne warsztaty z obsługi i pilotażu dronów za nami. Na zajęciach po części  teoretycznej oraz omówieniu warunków lotu przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych.

Najpierw ćwiczyliśmy na sali gimnastycznej, gdzie jest dosyć miejsca na takie zadania, operację startu i lądowania na dwóch dronach SYMA. Potem z użyciem mat celowniczych uczniowie wykonywali operacje na celność lądowania oraz przeloty po punktach A – B, a następnie przeloty po wyznaczonej trasie.

Kolejnym krokiem były podobne ćwiczenia, ale na dużo szybszym modelu HUBSAN, z którym też udaliśmy się poźniej na boisko szkolne, by wykonywać operacje w normalnych warunkach atmosferycznych.

W dalszej części warsztatów przeszliśmy do podstawowej obsługi foto/video na dronach DJI Mavic oraz Phantom 4. I tu były już pierwsze poważniejsze zadania, np. przelot na określonej wysokości, sfilmowanie konkretnego obiektu, powrót i lądowanie.

Teraz zadaniem kursantów będzie podstawowy montaż z nagranego materiału wideo, a jego wyniki będzie można zobaczyć na naszej stronie oraz profilu na FB.

Zajęcia upłynęły bardzo szybko i w przyjemnej atmosferze. Już ustalamy kiedy kolejne warsztaty – tym razem mamy w planach ruszyć w teren i nagrać z powietrza jakiś urywek naszej pięknej sierakowickiej ziemi.

Do miłego!