Dnia 4 marca 2020 r gościliśmy w naszej klasie panią Monikę Szymańską – Spręga. Pani Monika ciekawie opowiedziała nam o swojej pracy, o tym komu może pomagać, jakie kłopoty mają dzieci i dorośli z prawidłowym mówieniem, oddychaniem. Swoją prezentację poparła ilustracjami, na których mogliśmy między innymi poznać szczegółową budowę aparatu mowy. 

Z panią Moniką poznaliśmy gabinet logopedyczny, a także wirtualnych przyjaciół pomagających w nauce prawidłowej wymowy. 

Na zakończenie wysłuchaliśmy bajkę logopedycznąpodczas której wykonywaliśmy mnóstwo ćwiczeń językowych. 

Podsumowaniem dnia było wspólne wykonanie pracy plastyczno – technicznej ukazującej przygody głównych bohaterów poznanej bajki.  

To spotkanie przybliżyło nam pracę logopedy i przypomniało, jak ważne jest, aby nasza mowa była prawidłowa. 

Klasa I d