Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  

21.02.2020 r. w świetlicy szkolnej klas I-III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Zaczęliśmy nasze zajęcia od pytania „Po co nam  język?” Dzieci wspólnie wypisywały swoje odpowiedzi na ten temat. Sprawiło to im niemałe trudności.  

Następnie przyszedł czas na zabawę  „Łamańce językowe  -gimnastyka buzi i języka”. Dzieci zmierzyły się z wypowiadaniem ciężkich trudnych do wypowiedzenia zdań takich jak Na wyścigach wyścigowych wyścigówek wyścigowych wyścigówka wyścigowa wyścignęła wyścigówkę wyścigową numer sześć.” i wiele wiele innych.  

Na koniec naszych zajęć przyszedł czas na małe dyktando ortograficzne  miało ono na celu sprawdzenie wiedzy dzieci na temat  zasad  polskiej ortografii.  Niestety niewielu uczniów wykonało to zadanie poprawne. Będziemy musieli więcej ćwiczy i utrwalać zasady ortograficzne. Okazało się , że język polski jest bardzo trudnym językiem.  

 /Nad. Ewelina Bojanowska/