W dniu 3 IV 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas III „Śmieszne wierszyki”. W konkursie wzięli udział trzecioklasiści, którzy przygotowali po jednym wybranym utworze tematycznie związanym z tegorocznym hasłem występów na szkolnej scenie – „UŚMIECH TO BOGACTWO CZŁOWIEKA”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją oraz uczenie się rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Komisja brała pod uwagę dobór tekstu, opanowanie pamięciowe utworu, interpretację treści oraz dykcję. Wyniki konkursu w roku szkolnym 2018/2019 przedstawiają się następująco:

I miejsce – Faustyna Bulczak, kl. IIIa

II miejsce – Kinga Deik, kl. IIIa

III miejsce – Wiktoria Bendzmer, kl. IIIb

IV miejsce – Kinga Piepiórka, kl. IIIa

Wyróżnienie

Zuzanna Grzenkowicz, kl. III b

Mikołaj Wróbel, kl. III b

Nagrodę Publiczności otrzymała Kinga Deik z klasy IIIa

Laureatki I i II miejsca, tj. Faustyna Bulczak i Kinga Deik będą reprezentowały naszą szkołę na eliminacjach powiatowych w/w konkursu, które odbędą się 17 IV 2019r., o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Wojska Polskiego w Lęborku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobywcom miejsc, wyróżnień, nagród i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                      Organizatorzy