W dniach 1-3 czerwca członkowie Koła Symulacji Lotniczych przebywali w Krakowie na swojej lotniczej wyprawie. Do i z Krakowa lecieli samolotem linii Ryanair i dla wielu z nich był to pierwszy lot w życiu. Podróż minęła szybko – 50 minut to niewiele jak na drogę przez całą Polskę.

W Krakowie zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego, Wawel z grobami królewskimi i Dzwonem Zygmunta, Rynek i Sukiennice, spacer po urokliwym krakowskim Kazimierzu oraz wyprawę na Kopiec Józefa Piłsudskiego, ze szczytu którego rozciąga się piękny widok na lotnisko i całe miasto.

Ważnym punktem wyjazdu były warsztaty w Centrum Edukacji Lotniczej – jedynym takim miejscu w kraju, gdzie szlifowali lotniczy język angielski, zapoznali się z budową i funkcjonowaniem Portu Lotniczego Kraków Balice oraz możliwościami podjęcia pracy w zawodach związanych z lotniskiem.

Wyjazd był bardzo intensywny, w ciągu tych kilku dni udało się zwiedzić i zrobić naprawdę dużo.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy panu Tadeuszowi Kobieli – Wójtowi Gminy Sierakowice za wsparcie finansowe wyjazdu oraz panu Arturowi Tryba – właścicielowi Firmy Albatros za wsparcie transportowe.