Klasy 7 wybrały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie od 1.06 do 3.06. Pierwszego dnia przeciskali się przez szczeliny w jaskini Kadzielni. Udało się. Potem podziwiali uroki Kielc, w tym Aleję Gwiazd, Pałac Arcybiskupów Krakowskich. Zmęczeni pojechali na nocleg. Drugiego dnia trafili do prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego. Jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. No i najlepsze. Potem przechadzali się po Sandomierzu – miasta z filmu „Ojciec Mateusz”. Oczywiście nie obyło się bez odwiedzenia wystawy ŚWIAT OJCA MATEUSZA, przejścia podziemi pod miastem, poznania Bramy Opatowskiej, Domu Długosza i ratusza. Trzeciego dnia weszli na Łysicę w Świętokrzyskim Parku Narodowym (614 m. n. p. m.) – najwyższy szczyt w tym parku. Potem meleksem podjechali na Łysą Górę. Tam zobaczyli opactwo Benedyktów w Świętym Krzyżu z relikwiami krzyża Jezusa Chrystusa. W drodze powrotnej nie obyło sie bez posiłku w MDonaldzie, na który wszyscy czekali.