5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty. Celem obchodów tego dnia jest docenienie pracy stomatologów, podkreślenie konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz dbania o zdrowy uśmiech. Na piątkowych zajęciach logopedii razem z uczniami dołączyliśmy do akcji Szkoła Promująca Zdrowie. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto dbać o zęby, co powoduje próchnicę, kiedy udać się do dentysty, jakie produkty spożywcze powinniśmy jeść, aby nie szkodzić zębom i co najważniejsze,jak i jak długo szczotkować zęby, i czego używać do dbania o jamę ustną. Oczywiście na naszej lekcji nie zabrakło ćwiczeń oddechowych, utrwalania wyrazów i wyrażeń z trudnymi artykulacyjne głoskami oraz gimnastyki buzi i języka- wszystkie ćwiczenia związane były z zębami:) Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach.