W grudniu Mikołaj zamiast prezentów zostawił pod naszą biblioteczną choinką paczki książkowe. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: młodsze klasy 1-3 miały za zadanie wykonać ilustrację do wybranej książki, natomiast klasy 4-6 tworzyły recenzję, mającą zachęcić rówieśników do sięgnięcia po lekturę wybraną przez nich w drodze losowania. Konkurs wzbudził wielkie zainteresowanie wśród naszych czytelników, którzy chętniej niż zazwyczaj odwiedzali nasze skromne, biblioteczne progi. Atrakcyjna postać książek-niespodzianek i możliwość zdobycia nagrody sprawiła, że konkurs cieszył się zainteresowaniem ze strony uczniów. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpiło w styczniu.  

Wyniki konkursu w kategorii „Ilustracja do książki – klasy I-III” 

I miejsce – Gabriel Tandek z kl. IIIB za ilustrację do „Pinokia” 

II miejsce – Łucja Michalak z kl. IIA za ilustrację do „Pana Kuleczki” 

III miejsce – Eliza Michalak z kl. IIIA za ilustrację do „Inwazji wirusów” 

Wyniki konkursu w kategorii „Recenzja do książki – klasy IV-VI” 

I miejsce – Julia Naczk-Lis z kl. VC za recenzję „Ducha starej kamienicy” 

II miejsce – Milena Konkol z kl. IVC za recenzję „Alicji w Krainie Czarów” 

III miejsce – Oliwia Radzikowska z kl. VC za recenzję „Wakacji Mikołajka” 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! 

 

Monika Klawikowska, Maria Płotka