W sobotni poranek 6 października 2018r., po uroczystym złożeniu ślubowaniai akcie pasowania każdego dziecka przez dyrektora Ireneusza Płotkę i wicedyrektor Joannę Ryłko, 65 pierwszaków zostało wcielonych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Ceynowy w Sierakowicach. Tego dnia pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności oraz zdobyte wiadomości podczas programu artystycznego pt. „Wspomnień czar” przygotowanego przez panie: Małgorzatę Labuda, Karinę Wenta, Natalię Frymus i Janinę Subkowską. Uczniowie nie tylko odkryli przed szanowną publicznością swoja wiedzę patriotyczną, regionalną i elementarną, ale także wykazali się wyróżniającymi zdolnościami aktorskimi i recytatorskimi. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Zastępca Wójta Gminy Sierakowice Zbigniew Fularczyk, prezes Banku Spółdzielczego Roman Dawidowski, wikariusz parafii św. Marcina ks. Maciej Dzwonkowski oraz proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela ks. Marek Wera. W tak ważnej dla uczniów chwili towarzyszyła im również emerytowana pani dyrektor Krystyna Dawidowska. W uroczystości wzięła udział wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach Lucyna Butowska i przewodnicząca Rady Szkoły Wioletta Szulc.

Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych dziękują za pomoc, życzliwość i słowa uznania. Ten wyjątkowy dzień na zawsze zostanie w pamięci.