5 października uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach w kolorze żółtym.

Na golu głównym na przerwie śniadaniowej i obiadowej wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcia z wesołymi akcesoriami w szkolnej fotobudce. Opiekunkami były panie Sylwia Koszałka i Ewa Kasperek oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

W ramach zajęć plastycznych dzieci z młodszych klas wykonały symbol uśmiechniętej buźki, twarzy, słoneczka z uśmiechem, które przypominały i zachęcały do uśmiechu. Chętni uczyli się wierszyka „Miałem kiedyś uśmiech”.

Tego dnia odbyły się także zajęcia z wykorzystaniem symbolu uśmiechniętej buźki o pozytywnych i negatywnych emocjach, życzliwości i przyjaźni.

Dzieci w świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Uśmiechnięta bajka” i wykonali m.in. wesołe twarze z żółtych balonów i jednorazowych rękawiczek.

Uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość udziału w następujących konkursach:

• „Jak najwięcej” – ułożenie jak największej ilości nowych wyrazów wykorzystując litery z hasła „Uśmiechnięty uczeń”,
  • napisanie bajki lub opowiadania z użyciem jak największej liczby synonimów wyrazu „uśmiech” i „uśmiechnięty”,
  • na najbardziej uśmiechniętą krzyżówkę, czyli krzyżówkę z hasłem związanym ze Światowym Dniem Uśmiechu.

Uczniowie mogli także przygotować wierszyki, krótkie rymowanki lub hasła z uśmiechem w roli głównej.