Zaprosiliśmy do Grupy Tygrysków i Misiów Panią Anię, która jest higienistką stomatologiczną.

Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć w przedszkolu nasze 5 –latki dowiedziały się jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest potrzebny przedszkolakom oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Nasi wychowankowie dowiedzieli się ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie i potrafią poprawnie myć zęby. Na podstawie historyjki obrazkowej pt.: „W gabinecie stomatologicznym” dzieci poznały historię ząbka i złej smoczycy. Dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe. Wiedzą, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.

Na koniec spotkania dzieci dostały od pani pielęgniarki drobny upominek – pojemniczek na mleczaki w kształcie zęba i kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech.
Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w przedszkolu i z pewnością w domu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w tak ciekawy sposób jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.