Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce”M. Głogowski 

 

27 marca 2023 r., w Międzynarodowy Dzień Teatru, do naszej szkoły zawitali aktorzy ze Studia teatralnego Krak – Art. Artyści pokazali uczniom przedstawienie teatralne pt. „Łakocie Jasia i Małgosi”, które bardzo podobało się dzieciom z klasy 1b i dostarczyło im dużą dawkę niezapomnianych wrażeń. 

Kilka dni wcześniej uczniowie w/w klasy gościli na zajęciach panią psycholog z naszej szkoły, która przyszła do nas z teatrzykiem kamishibai i bajką terapeutyczną o samoakceptacji pt. „Jak Leon polubił siebie”. 

Teatrzyk kamishibai to japońska sztuka opowiadania bajek za pomocą obrazków wykonanych z papierowych plansz. Praca z tym teatrzykiem to forma promowania czytelnictwa oraz rozwijania kreatywności i twórczości wśród najmłodszych czytelników, uczniów klasy 1b. 

 

Maria Drężek