Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was do udziału w akcji zbiorki elektrośmieci, baterii, tonerów i nakrętek z okazji Dnia Ziemi. Akcja trwa w dniach 13 – 25 kwietnia.

Porozmawiajcie z Rodzicami – jeśli macie w domy jakiekolwiek zużyte i niepotrzebne sprzęty, baterie, akumulatorki albo nakrętki – przynieście je do szkoły.
Zobaczcie jak wyglądało to w zeszłym roku:

Zapraszamy Was wszystkich do udziału.

Najpierw jednak zapoznajcie się z regulaminem akcji:

Regulamin szkolnej akcji zbiórki elektrośmieci oraz nakrętek

 1. Akcja trwa od 13 do 25 kwietnia 2022 roku.
 2. Przy szkole stoi kontener, do którego można przynosić każdego rodzaju elektrośmieci – zużyte sprzęty AGD, elektroniczne, komputerowe itp. Kontener stoi przy schodkach prowadzących do stołówki – od strony parkingu przy ulicy Słupskiej.
 3. Jeśli jest potrzeba podjechania samochodem do kontenera np. ze względu na wagę lub wielkość przywożonych elementów, można w poniżej podanych godzinach zadzwonić na numer telefonu 058 681 62 34 i poprosić pracownika szkoły o otwarcie szlabanu.
 4. Można przynosić także zużyte baterie – ale te należy dostarczyć do specjalnego pojemnika przy portierni szkoły. Baterie powinny być przeliczone.
 5. Można przynosić zużyte tonery lub tusze od drukarek komputerowych – je także należy dostarczyć do pojemnika przy portierni.
 6. Nakrętki dostarczane do szkoły muszą być przeliczone i zapakowane w mocny worek oraz opisane imieniem, nazwiskiem i klasą. Przyniesienie nakrętek należy zgłosić pracownikowi obsługi szkoły w portierni.
 7. Za udział w akcji zbiórki elektrośmieci uczeń otrzyma od wychowawcy 6 punktów plusowych do zachowania.
 8. Za zużyte baterie uczeń otrzyma po 1 punkcie za każde 10 baterii, lecz nie więcej niż 6 punktów łącznie.
 9. Punktacja za nakrętki zostanie opracowana po zakończeniu zbiórki po oszacowaniu ich ilości.
 10. Uczeń punkty otrzymuje jeden raz za elektrośmieci, za baterie oraz za nakrętki.
 11. Aby otrzymać punkty przyniesienie elektrośmieci należy zgłosić pracownikowi obsługi szkoły w portierni od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: 7:30 – 8:30 i 16:30 – 18:00 podając imię, nazwisko i klasę, ilość rodzaj śmieci.
 12. W razie pytań lub wątpliwości można pisać na adres pomoc@sp1.sierakowice.pl