Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Uczniowie klas 1-7 powinni spożywać codziennie około 2400 kcal podzielonych na 5 posiłków, z czego drugie śniadanie stanowi 10-15% wartości energetycznej całodziennego jadłospisu. Uczestnictwo w szkolnych zajęciach do duży wysiłek dla mózgu, dlatego drugie śniadanie powinno być bogate w węglowodany złożone, które stanowią podstawowe źródło energii dla organizmu: ciemne pieczywo, kasze, makaron lub inne produkty zbożowe, ale przede wszystkim w warzywa, które oprócz energii dostarczają witamin i błonnika. Gdy dziecko ma dużą ilość zajęć fizycznych, pamiętaj, aby do posiłku dodać więcej białka: serów, chudego mięsa i orzechów.
Nasza szkoła chce nauczyć dzieci jak smaczne może być śniadanie bez drożdżówek, chipsów i słodyczy. Dlatego w tym roku szkolnym raz w miesiącu uczniowie poszczególnych klas będą przygotowywali zdrowe przekąski dla pozostałych.
W tym miesiącu był pierwszy poczęstunek przygotowany przez uczniów klas IV. Następny za miesiąc przygotują klasy V.

Organizatorem zdrowych śniadań jest pani Jolanta Skierka