10 stycznia w naszej szkole odbyły się zawody gminne Igrzysk Dzieci szkół podstawowych w turnieju „ Dwóch ogni” klas IV.  Do rywalizacji zgłosiły się trzy szkoły : gospodarze z SP nr 1 w Sierakowicach (chłopcy i dziewczęta), SP Lisie Jamy (dziewczęta) oraz SP nr 2 w Sierakowice (chłopcy). Zgłosiła się także czwarta szkoła, ale nie dojechała na zawody z przyczyn osobistych.

Po bardzo wyrównanym meczu chłopców, SP nr 1 okazała się lepsza od SP nr 2, wygrywając różnicą 7 punktów. Wśród dziewcząt dominację pokazały zawodniczki z Lisich Jam, które pewnie ograły rywalki z Sierakowic.  Dekoracji uczestników dokonał gospodarz obiektu dyrektor SP nr 1 w Sierakowicach Ireneusz Płotka wraz z organizatorami – koordynatorem do spraw sportu w gminie Sierakowice Marianem Wnuk – Lipińskim i nauczycielem wychowania fizycznego Michałem Woźniakiem.

Nasza zwycięska grupa chłopców po wygranych zawodach gminnych reprezentowała nas 18 stycznia na zawodach powiatowych w Kartuzach. Gdzie, także okazali się drużyną  nie do  pokonania. Dlatego już 13 lutego będą walczyć w półfinałach wojewódzkich w Redzie. Trzymajmy, więc za nich mocno kciuki .

Skład zespołu dziewczyn: Amelia Bulczak, Kamila i Martyna Cichosz, Milena Zysik, Natalia Walkusz, Julianna Kotłowska, Laura Syldatk, Joanna Schmydtke, Wiktoria Kostuch, Marta Kukowska.

Skład zespołu chłopców: Filip Neubauer, Kacper Marciński, Bartłomiej Domaros, Kacper Lejk, Adam Kotłowski, Tymoteusz Labuda, Miłosz Deik, Wojda Cezary.