Uczniowie z sierakowickich szkół podstawowych wygrali grant edukacyjny

 

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 2 z Sierakowic, zrzeszona w Kole Symulacji Lotniczych, działającym przy Towarzystwie Przyjaciół Ucznia „Horyzont”, wygrała grant edukacyjny w wysokości 4000,00 zł na swój projekt pt. „Dodać młodym skrzydeł”. Konkurs ogłoszony został we wrześniu w ramach programu „Młodzież w działaniu – SC Johnson z myślą o innych 2019” przez Fundację Polki Mogą Wszystko z Warszawy.

Program skierowany jest do młodzieży (13+) z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców) i zakłada realizację wymyślonej przez grupy młodzieży inicjatywy edukacyjnej. Całość odbywa się pod nadzorem osoby dorosłej – w tym przypadku instruktora KSL.  Zapraszamy chętnych uczniów z terenu gminy Sierakowice (wiek 13 lat i więcej) do udziału w zajęciach – kontakt mailowy: kolosymulacjilotniczych@gmail.com).

W projekcie „Dodać młodym skrzydeł” młodzi lotnicy założyli kupno trzech dronów – dwóch szkoleniowych i jednego filmowego. Te pierwsze posłużą do nauki operowania dronami, drugi zaś do nagrywania zdjęć i filmów z powietrza. Założenie jest takie, by wiosną wsiąść całą ekipą na rowery i pojeździć po gminie Sierakowice i sfilmować jej uroki. Kolejnym krokiem będzie nauka montowania filmów z nagranego materiału i ich podzielenie się efektami pracy poprzez ich publikację w sieci i na stronach partnerów – szkół, Urzędu Gminy, GOKu itp.

W konkursie startowało 44 uczestników z całej Polski. Dzięki takim programom jak „Młodzież w działaniu” młodzi ludzie z małych miejscowości mają szansę wyrobić w sobie poczucie sprawczości, rozwinąć zdolności organizacyjne i cechy przywódcze. Mamy nadzieję, że w przyszłości młodzież ta stanie się lokalnymi liderami pozytywnych działań.

Więcej informacji na stronie KSL i Fundacji Polki Mogą Wszystko – www.kolosymulacjilotniczych.pl , https://fpmw.pl/