Regulamin biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sierakowicach obowiązuje od 7 września 2020 r. do odwołania

1. W okresie pandemii funkcjonowanie biblioteki szkolnej zostaje zmienione. Uczniowie nie mogą wchodzić do pomieszczenia biblioteki.

2. W każdej sali umieszczono karton, do którego uczniowie klas IV-VIII wkładają karteczki ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz tytułami książek, które chcą wypożyczyć.

3. W każdej sali umieszczono karton, do którego uczniowie klas I-III wkładają karteczki ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz wybraną tematyką książki.

4. Uczniowie zwracają książki do kartonów umieszczonych w klasie.

5. Nauczyciele bibliotekarze odbierają zwracane książki oraz karteczki książek do wypożyczeń.

6. W przeciągu 2 dni bibliotekarze dostarczają do klas zamówione książki, które zostawiają na biurku nauczycieli.

7. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są odkładane w odrębne miejsce oraz poddawane 2-dniowej kwarantannie.